Görüntülenen Link: Ana Sayfa » Tarım Teknoloji, Tarımsal Makinalar » Traktör Fiyatları

Dünya çapında düzenlenen en büyük kapalı alan tarım fuarı Agritechnica tarım dünyasının dev isimlerini 15-19 Kasım 2011 tarihinde bir araya toplamıştı. Almanya’nın Hanover şehrinde toplanan bu fuarda ise alanlarında son derece bilgili üyelerin oluşturduğu jüri tarafından birçok alanda 2012 tarımının enleri seçildi.

2012 Traktör

2012'nin en iyi traktörü 7280R

Tarım dünyasının vazgeçilmez aracı olan traktörler konusunda da son derece ciddi bir rekabet ortamı gözlemlenen fuarda, yirmi tarım dergisi editörü bir araya gelerek 2012 en iyi traktör ünvanını John Dere’a ait olan 7280R model numaralı traktöre verdi.

Peki bu traktörü diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir diye sormanız son derece normal. 7280R modelli traktör öncelikle 310 beygir gücüne kadar çıkabilen akıllı güç yönetimi sistemi ilgiyi 7 finalist arasında üzerine toplamayı başarmıştır. Yakıt ekonomisi sunabilmek amacıyla dizel katkılı EURO 3B motorları ile sunulmakta olan traktör, teknolojik açıdan da bazı özellikleri bir araya getirerek adeta tarım teknolojilerinin geldiği son noktayı yakalıyor.

Kullanıcının dümenleme yeteneğini hesap edip, uyum sağlama teknolojisi olarak tanımlanan ActiveCommand sürüş sistemi, CommandArm operatör konsolu gibi gelişmiş kabin özelliklerinin bir araya toplandığı son derece rahat sürüş kabini ile adeta toprak ve teknolojiyi buluşturuyor. Yeni geliştirilen bu muhteşem traktör 7280R modeli sayesinde John Deere, dünyanın en değerli 100 markası listesine giriş yapmaya hak kazanmıştır.

Bu gelişme sonrasında traktör fiyatları konusunda etkili isimler listesine katılan John Deere ürünleriyle piyasanın sevilen ismi olmaktan çıkıp, piyasanın aranan ismi haline gelmiştir. Elbette € bazında satış ve pazarlama yapmakta olan bu Alman firmasının traktör fiyatları da oldukça değişkenlik göstermektedir. Traktör fiyatları konusunda araştırma yaparken dikkatli olunması gereken en önemli faktörlerden birisi de firmalar ve döviz kurları arasındaki ilişkilerdir. Çünkü kimi zaman web sitelerinde araştırma yaparken karşınıza TL bazında fiyat veren adresler çıkabilmektedir. Bu TL bazında verilen fiyatlar zaman içerisinde ekonomik dengelerde yaşanan değişiklikler sebebiyle € fiyatlarının yükselmesi durumunda, yanıltıcı fiyatlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

2.443 views

Benzer Makaleler

Makale Hakkında Yorum Yazın...

© 2012 Tarım,Tarım haberi, Tarım haberleri, Hayvancılık haberi, Hayvancılık sektörü · Makaleler | Yorumlar | Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap | Ping