Görüntülenen Link: Ana Sayfa » Çiftçiden Haberler, Tarım Gıda, Tarımcılık, Tarımsal Güncel Haberler, Yaşamdan Haberler » Kendi Mahsullerimiz Ne Kadar Sağlıklı Koşullarda Üretiliyor, Ne Kadar Denetleniyor?

Kendi Mahsullerimiz Ne Kadar Sağlıklı Koşullarda Üretiliyor, Ne Kadar Denetleniyor?

 

Ülkemizde tarımsal denetlemeler de son yıllarda iyice artırılarak devam etmektedir. Yapılan gerekli denetlemeler sayesinde tarım günümüzde çok büyük gelişmeler göstermiş olup ülke olarak tarımsal alanda kalkınma sağlamış olduk. Özellikle son beş senede yapılan yenilikler ve sıklaştırılan denetlemeler sayesinde tarımda ki ihracatımız da artmış oldu.

Özellikle bazı yerlerde yapılan üretimlerde sıfır denetleme oranı olduğu için insanlar buralarda insan sağlığı hiçe sayarcasına üretimler yapmakta ve insan sağlığını değil de sadece ceplerini düşünmekteler. Her zaman maddiyatı ve parasallığı ön planda tutarak tamamen hormonların katkılarıyla ürettikleri ürünleri insanlara satarak yaşamı kalitesiz hale getiriyorlar. Bunları önlemek veya en azından azaltabilmek için yapılması gereken tek şey denetimlerin sıkılaştırılması ve bunun yanında üreticilere gerekli destekleri vererek gerekli olan ilaçlamaların yapılmasını sağlamaktır. Bu da ancak devlet eliyle yapılabilecek bir şeydir. Bunun sağlanması için devletin her geçen gün tarıma ve çiftçiye biraz daha destek vermesi gerekmektedir. Gerekli denetimleri sıklaştırarak düzenli bir şekilde yapmalı üretimden sonra da mahsulleri gerekli laboratuarlarda testlerden geçirmelidir. Çıkan test sonuçları değerlendirilerek olumlu sonuç veren ürünlerin satışa sunulması sağlanmalıdır. Bu sayede hem daha sağlıklı bireyler yetişmiş olacak hem de insanlar işlerini daha özenerek yapacaktır. Çiftçilerde gerekli önlemlerini alacak ve tarım daha da ilerleyecektir.

 

Özellikle tarımda yurt dışına açılabilmemiz için ve tarım ihracatının daha da gelişebilmesi için bunları yapmak zorundayız.

57 views

Benzer Makaleler

Makale Hakkında Yorum Yazın...

© 2012 Tarım,Tarım haberi, Tarım haberleri, Hayvancılık haberi, Hayvancılık sektörü · Makaleler | Yorumlar | Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap | Ping